Profesori

UPJ Şcoala Gimnazială "Puiu Sever" Ineu

Director: Baicu Mariana Florina

Director adjunct: Ioncio Florian

 

                Structuri:

 

- GPN nr.2 Botean

- GPN nr.3 Husasău de Criş

- Şcoala Gimnazială nr.1 Botean

- Şcoala Gimnazială nr.2 Husasău de Criş

 

Învăţământ preşcolar:

 

§      Gal Florica - educatoare

§      Luncan Adrea - educatoare

§      Cordovan Noemi - educatoare lb. rromani

§      Ghile Victoria - educatoare

§      Vana Simona – educatoare

           §      Cioloş Ioana Teodora - educatoare

 

Învăţământ primar:

 

            §      Suciu Petronela – clasa pregătitoare

§      Marincaş Cristina – clasa pregătitoare

§      Micloş Maria – clasa a I–a

§      Cordovan Ionel – clasa a I–a – limba rromani

§      Filip Mariana – clasa a II–a – limba rromani

§      Karacsony Zoiţa – clasa a III–a

§      Popa Ioana – clasa a III–a

§      Kecskes Gabriela – clasa a IV–a

§      Urdea Patricia – clasa a IV–a

§      Boţa Maria – clasa a I–a,clasa a II–a, clasa a IV–a

§      Koppanyi Elena – clasa pregătitoare şi clasa a III–a

§      Iuhasz Ana – clasa pregătitoare

§      Cristian Ortanţa – clasa a I–a

§      Rus Cristina – clasa a II–a

§      Sârb Angela – clasa a III–a

§      Ciucle Adriana – clasa a IV–a

 

Învăţământ gimnazial:

 

            §      Chiş Paula – Limba şi literatura română – limba engleză

§      Kis Ramona Gabriela – Limba şi literatura română – limba engleză

§      Luţaş Simona – Limba franceză – Limba şi literature română

§      Brege Laura – Limba şi literatura română

§      Gârleanu Cristina – Limba Engleză

§      Avram Mirela – Limba engleză

§      Gabor Siandra – Limba franceză – limba engleză

§      Lobonţ Katalin – Limba engleză

§      Simuţ Mădălina – Matematică – Informatică

§      Pop Claudia – Matematică – Fizică

§      Parasca Marc Ianatana – Matematică

§      Lazăr Ioana – Matematică

§      Ioncio Florian – Biologie – Chimie

§      Făşie Florentina – Biologie – Chimie

§      Radu Sanda – Fizică– Biologie

§      Miron Ioana – Istorie– Geografie

§      Gurău Liviu – Istorie– Geografie

§      Meze Mariana – Istorie– Geografie

§      Popa Adrian – Educaţie Fizică

§      Madar Florin Nicuşor – Educaţie Fizică

§      Urda Gheorghe – Religie

§      Copil Cristian – Religie

§     Giurgiu Florentina - Profesor de sprijin

 

 

 

 Mediator Şcolar: Covaciu Pavel

 Secretar: Benţe Paula

 Contabil: Caba Mioara