An școlar 2022-2023

Elevii claselor a VII-a și a VIII-a au vizitat diverse ateliere ale L. T. “Constantin Brâncuși” din Oradea.

Schimb de experienta: Elevi de gimnaziu din Ineu au „testat” atelierele… (ebihoreanul.ro)

An școlar 2021-2022

Pe 8 aprilie s-a celebrat în toată lumea Ziua Internațională a Romilor, iar sărbătoarea a fost marcată și la Școala Gimnazială „Puiu Sever” din Ineu.

Îndrumați de cadrele didactice ale școlii, elevii au organizat un spectacol cu dansuri țigănești, recitări de poezii, prezentări de obiceiuri și tradiții rome, interpretări de cântece.

De asemenea, copiii au expus desene și alte lucrări anume făcute, dar au participat și la competiții sportive. Pentru efortul depus, au fost răsplătiți de primăria comunei cu pizza și sucuri.

De-a lungul întregii zile, vineri, la activități, elevii au fluturat steagul lor, aprobat la primul Congres Mondial al Romilor, organizat în 1971, când s-a decis și sărbătorirea zilei internaționale a acestei etnii pe 8 aprilie.

ZIUA PORȚILOR DESCHISE la Școala Gimnazială Nr.1 Botean

ZIUA PORȚILOR DESCHISE la școala din Ineu, martie 2022

ZIUA PORȚILOR DESCHISE la școala din Husasău de Criș, martie 2022

Cerc pedagogic matematica